Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  Novinky  »

 

 

Už dlouho jsme nebyli nikde na výstavě a tak jsem se rozhodla Hawkeye vytáhnout a učinit další pokus o získání německého šampiona krásy. Dosavadní zkušenosti mě tak nějak utvrdily v tom, že hlavní problém s výstavou v Německu je moje jazyková nevybavenost a tak trochu nacionalismus německých rozhodčích většinově posuzujících na mezinárodních výstavách, které jsou nutné k získání šampionátu. Takže strategie nejezdit zbytečně daleko byla mnou posílena přemluvením handlera Honzy Bendla k vystavení Hawkeye v zahraničí. Rozhodčí byla paní Gisela Werner DE, chovatelka plemene o které jsem nevěděla nic, takže čekat se dalo všechno... :-)

S Honzou trénujeme u Míši Tomcové, Honza jí vystavuje její portugalky, takže jsme se domluvili a vyrazili...... do Chemnitzu jsme přijeli se slušným časovým předstihem, ale přesto nás vítala už našlapaná výstavní hala, kde skoro nebylo místo na rozložení ohrádky pro psy a taky malé výstavní kruhy. No, byli jsme na místě včas a plni očekávání... a ukázalo se, že nikoliv zbytečně.

Honza s Hawkeyem nastoupili ve třídě šampionů spolu s dašími jen dvěma soupeři a Hawkey se předváděl úžasně - Honza to zvládnul na jedničku a byl na světě vytoužený CAC. Já byla celá šťastná, protože cíl cesty byl splněn a myšlenky o vyšších titulech jsem si vůbec nepřipouštěla. Ale když psi nastoupili o CACIBa, paní rozhodčí jen přehlédla řadu a rovnou si to namířila k Hawkeymu s Honzou se slovy, že nemá pochyb a titul udělila jim.... a překvapením nebyl konec, protože v závěru Honza s Hawkeyem porazili CACIB fenu a získali i BOB.

Byla jsem přemírou vzrušení z takových výsledků snad unavenější než kdybych Kokinka předváděla sama a tak jsem uvažovala o tom, že nebudeme čekat na závěrečné soutěže a pojedeme domů. Nakonec to byl zase Honza, který se mě zeptal kolikrát jsem měla možnost mít psa ve finálovém kruhu.... odpověd, že ani jednou, rozhodla, že jsme zůstali. V záverečných soutěžích už Kokino nebyl naladěn a únava z celého dne už byla znát, Honza musel použít pevný postoj a Hawkey rezignovaně souhlasil s tím, že se nebude zatahovat když mu zvedne ocásek :-) což jinak opravdu nesnáší. Nicméně nebylo to nic platné, pan rozhodčí Erwin Deutcher AT sám chovatel šeltií do užšího výběru ze skupiny 8 vybral pouze malá plemena psů, takže  výstava byla pro nás u konce.

Ovšem výsledek:

BLACK HAWK FLORES VITAE  Ex.1, CAC, CACIB, BOB

byl úžasný.

Moc děkuji Honzovi Bendlovi za skvělou práci a v neposlední řadě za krásné fotky... Honzo moc díky. A dále moc děkuji naší dvorní střihačce Veronice Stirčákové za výstavní úpravu Kokinka a jeho chovatelkám Evě a Verče Hubíkovým za to, že Kokinka mám.

PS: chovatelkám se omlouvám za chybu při přihlašování - v katalogu jsem byla uvedena já coby chovatel i majitel, což je samozřejmě nesmysl .....