Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  Novinky  »

 

Klubovou speciální zkoušku retrieverů vytvořenou nově v nových Zkušebních řádech v roce 2015 jsme chtěli vyzkoušet už loni, ale bohužel, nebylo dostatek zájemců o start na této zkoušce. Zkouška  byla vypsána v  jediný termín Retriever klubem CZ letos znovu a my se mínili prvního ročníku rozhodně účastnit.

Dvoudenní zkouška ohodnocená "velkým" CACTem stejně jako KVZP, FTR a nebo KZPR vyžaduje ovladatelného psa a některé disciplíny se na žádných jiných zkouškách nedělají - např. vysílání na vlečku pernaté, společný hon a nebo dvojitý aport v terénu - což pro nás byla výzva.

Díky výcviku na working testy u Míši Tomcové má Kokinko velmi slušnou ovladatelnost a chuť do práce mu rozhodně nechybí, takže jsme se přihlásili, zúčastnili a...... vyhráli:

 

Multi CH, Dual CH Black Hawk Flores Vitae "U" - CACT, Vítěz zkoušek


Kokinko má v PP dokonce zápis o tom, že je Klubový specialista práce potvrzený diplomem :-) :-)

Mám opravdu velkou radost, protože Kokinko se dokáže prosadit nejen ve výstavním kruhu doma i v zahraničí, ale má výrazné i pracovní úspěchy..... moc děkuji Míše Tomcové za vedení jeho výcviku.