Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  Novinky  »

 

Pro Hawkeye ( BLACK HAWK FLORES VITAE) , stejně jako před časem pro Greena, jsem si naplánovala na pracovním poli složení zkoušek všestranné upotřebitelnosti a písmeno "U" za jeho jménem.

Po úspěchu na Lesních zkouškách jsem věřila, že bude připraven. U Martiny Jiráskové jsme 14 dní před zkouškama udělali poslední tréninkovou barvu, kterou odešel naprosto bez váhání, vyčkala jsem, jestli se z místa 5.náhradníka dostanu na startovní listinu a když se tak stalo, v pátek odpoledne jsme vyrazili do Jižních Čech.

V penzionu Purkarec jsem se přivítala s kamarády a společně jsme odjeli na myslivnu, kde proběhla veterinární přejímka a rozlosování startovních čísel. Pro nás s Hawkeyem jsem vylosovala číslo 14, čili jsme nastupovali jako třetí v pořadí ve třetí skupině.

V sobotu ráno v 8,00 byl slavnostní nástup a rozdělení skupin na stanoviště. Naše skupina zahájila velkým lesem - losovalo se o pořadí na barvách a my jsme je začali - vytáhla jsem nejdelší kolík z ruky rozhodčího a bylo to : následování za 4. Nástup na barvu číslo 1, nervozita byla veliká, protože na mokrém povrchu v trávě a na mechu jsem si nemohla ověřit zda jdeme správně. Hawkey byl ale úžasný - šel jistě, jednou sešel, zamotal se to nízkého smrčí až jsem pustila barvářskou šňůru, ale sám se opravil, krásně našel lože, a po chvíli jsme byli u srnčího kusu - moje radost byla nepopsatelná - barva za 4 :-)  a  pro dopoledne bylo hotovo. Po obědě jsme nastupovali na malý les: vlečka srstnaté za 4, čtverec bez problémů za 4, odložení za 4 - všechno včetně pomocných známek. Na závěr dne po návratu všech skupin k myslivně jsme ještě absolvovali disciplínu klid na stanovišti, která pro nás znamenala zisk první známky 3 - za mírný neklid Hawkeye bez řemenu - na volno. Hawkeye jsem totiž před časem na kachním honu nevědomky vystavila velmi nepříjemné zkušenosti: postavila jsem se těsně vedle střelce, aby Hawkey dobře viděl na vodu, ale bohužel jsem netušila, že má automatickou zbraň ze které prázdné patrony odlétávají a padají Hawkeymu na hlavu - takže když se na této disciplíně střelec postavil cca 2 metry od něho, Hawkey zacouval a odcouval až k mé pravé straně, odtud po celou dobu pozoroval střelce a honci hlučící vedle v lese ho vůbec nezajímali... no na tomto budeme muset ještě zapracovat. Tak jako tak, den pro nás skončil krásně, do druhého dne jsme vstupovali v 1.ceně a ještě byla šance na cokoliv.... A po krásném a veselém večeru jsme se s Kokinkem probudili do druhého dne.....

V neděli jsme s naší skupinou začínali na poli. Úvodní byl handling na 2 kusy - sice Kokinko moc neukázal přednosti svého WT výcviku a ovladatelnosti na dálku, nicméně za 2,5 minuty donesl oba kusy, takže za 4. Při slídění na poli, kde pro mlhu skoro nebylo vidět psa, jsem se rozhodla už šetřit síly Kokinka a tak jsme mu dovolila po cca 3 kličkách jít dopředu a donést první kus. Krásně našel a přinesl, druhý kus taky bez problémů - takže slídění za 3, zbytek ve 4. Nicméně musím podotknout, že jiní psi neudělali ani ty 3 kličky a měli za 3 taky... Pokračovali jsme vlečkou pernaté - za 4 a tím bylo pole za námi. Za mě maximální spokojenost a ve hloubi dušičky začala rašit myšlenka, že poslední stanoviště vodu už dáme a možná by to mohlo stačil na titul...... ale jak se později ukázalo, pýcha opravdu předchází pád.... Na obědě jsme si s ostatními skupinami vyměnili poznatky a úskalí těch stanovišť které ta která skupina měla za sebou a před sebou a porovnávali jsme, kdo je ještě ve hře na první ceny.... V té době jsme byli i my s Hawkeyem :-)  Po obědě poslední stanoviště - voda. K vodě byla přidána i disciplína z pole - nevyzpytatelný marking. Ale postupně: první byla kachna z hluboké vody - za 4. Dále 2 kachny z vody - za 4. Poté velmi obávaná dohledávka kachny v rákosí - v sobotu na této disciplíně několik psů vypadlo a nebo spadlo do nižší ceny, Hawkey v pohodě - za 4, ale jeden moc šikovný pejsek z naší skupiny tady obdržel nulu. A už poslední přejezd na místo pro marking a vodění.... nastupujeme na marking, Hawkey je připravený, rozhodčí házející kachnu si něco píše do tabulek, čekáme.... výstřel, kachna letí....rozhodčí odchází cca 10 metrů na stranu s plápolajícími tabulkami v ruce a já sleduju, že Hawkey nesleduje místo dopadu, ale pana rozhodčího.... sakra.... horečně přemýšlím, citím lehký dotyk druhého rozhodčího, kterým mi oznamuje, že můžu poslat psa - Hawkey pořád kouká na rozhodčího, takže dávám netradičně ruku před jeho nos, aby se podíval správným směrem a posílám.... Hawkey sice vyběhne  správně, ale přeběhne kus, udělá kolo a doslídí..... otáčím se na rozhodčího a sděluju mu, že je vymalováno..... a je.... dostáváme za 2 ( a to myslím, že byli hodní) a padáme do druhé ceny..... poslední vodění psa máme za 4. Pan Horyna - rozhodčí, který stál u mě - mi po disciplíně řekl, že podle jeho nározu jsem psa rozhodila tou rukou, kterou jsem před něj vložila, ale nemyslím.. Hawkey se díval na pohybujícího se rozhodčího a asi očekával, jestli ještě něco někam nepadne a vůbec nefixoval místo dopadu kusu, kdybych ho poslala bez ruky asi by vyběhl šikmo, nevím, možná jsem měla počkat až se  sám podívá na místo dopadu a teprve potom mu dát povel.....o tom co jsem možná měla udělat můžu přemýšlet donekonečna, ale realita je taková..... máme splněn cíl - Hawkey je všestranně upotřebitelným psem a co by kdyby nechám už být :-)

Chtěla bych moc poděkovat:

Míša Tomcová, Martina Jirásková, Jaroslav a Marie Machovi, Eva a Verča Hubíkovi - ti všichni mají podíl na našem úspěchu!!!

A dál všem kamarádům, Evičce, Zuzce za držení palců, partě z ubytka za večerní zábavu a super rozptýlení....

Jsem moc ráda, že kolem psů je stále ještě dost hodně fajn lidí..... moc vám všem děkuji!!!!