Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  Novinky  »

 

Původně plánované WT v Jestřábci jsem 14 dní před jejich konáním zavrhnula a nahlásila jsem naše místní derby - máme to na místo cca 70km - tak proč ne. Disciplíny zkoušek Hawkey zná z loňska, trochu jsme oprášili vlečky a vyzkoušeli rákosí a hurá na to.

Předpověd počasí opět nevyšla tak jak se týden před zkouškama předpokládalo a celý víkend panovalo urputné vedro, večer vždy korunované bouřkou - bohužel až večer....

Den první - Podzimní zkoušky

Začínali jsme jako první ve skupině s losem číslo 5  a první disciplína vlečka pernaté - vlečka založena, my s Hawkeym nastoupíme a rozhodčí mi ukazuje kde je nástřel - já podle zvyku u větvičky nasazuju Hawkeye a on nic.... po chvíli se rozešel a já s úžasem zírám na to, že peříčka bažanta jsou asi metr před námi, že jsem ho prostě nasadila úplně špatně, což mi také rozhodčí vyčetl, ale podle ZŘ odcházíme se 4....následující vlečku srstnaté, já už si to pohlídám a nasazuji správně - takže za 4 bez problémů. Vodění psa podle nových pravidel je v pohodě za 4. Změna stanovišť a rozhodčích a jdeme na slídění - bohužel v poledních 32°C se Hawkeymu slídit moc nechce, nejraději by zalezl do stínu a tak máme za 2 ze slídění a za 2 i pomocnou z radosti z práce.

Zbytek docházíme ve 4 včetně markingu, který  překvapivě unavený Hawkey dal přesně. Ve výsledku máme 2. cenu..

 

Den druhý - SZVP

Zůstáváme u stejného startovního čísla ve stejné skupině a opět chodíme jako první. Dohledávka kachny za 4, marking mírně doslíděný za 3, slídění v rákosí překvapivě za 4, a následuje přinášení dvou kachen z vody - dle nových ZŘ volím obtížnější variantu a volím špatně - nikdy bych neřekla, že mě Hawkey neposlechne a vyrazí pro opačnou kachnu a nikdy bych neřekla, že když už to udělá, že se nenechá navést - ale jak máme v mottu stránek - nikdy neříkej nikdy - máme to za 2 a opět druhá cena .

Derby dokončeno, výsledek nic moc.... tak zase někdy příště :-)

Severočeské derby bylo pěkné, a nejkrásnější bylo zázemí od místních myslivců - vařili skvěle a moc krásně se o nás starali - moc děkuji :-)