Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  Novinky  »

 

S nejmladším Hawkeym jsem si plánovala na podzim VZPR a tak v rámci přípravy byl přihlášen na Svatováclavský pohár, jehož součástí jsou jeden den Podzimní zkoušky a druhý den Lesní zkoušky. Šlo mi hlavně o vyzkoušení barvy naostro v prostředí zkoušek o ostatním jsem nepochybovala, že Hawkey perfektně umí :-)

Že je to omyl mě Hawkey přesvědčil hned první den na PZ a na první disciplíně - slídění s dohledávkou: vypracovali jsme slídění a po výstřelu se Hawkey vydal dohledávat - jenže mě připadalo, že už hledá moc daleko a tak jsem ho připískala zpět - bohužel, jak mi potom řekl rozhodčí, odpískala jsem ho od kusu a na stejné místo už jsem ho nedostala - takže 0 a bylo vymalováno. Bylo mi dovoleno dojít si zkoušky v rámci výcviku, což jsme učinili a když jsme vyfasovali ještě jedničku z markingu, tak mi přestalo být líto, že jsme vypadli :-)

Druhý den byla moje nervozita ještě větší, netušila jsem, jestli bude Hawkey pracovat a ještě nás čekala pro mě velmi obávaná barva. Po rozdělení do skupin na nás připadla barva jako první dopoledne. Ufff - Hawkeymu se napřed nechtělo jít, poté tedy šel jistě, kus sešel a opravil se, poté jsme míjeli lože na kterém jsem se podruhé zorientovala a už jsem vyhlížela srnčí kus - najednou mi došlo, že je Hawkey mimo barvu a začala jsem zmatkovat. Od lože už jsme byli kus a já neviděla srnčí, což mě vedlo k úvahám, že jej mineme a dostaneme zase nulu. Odložila jsem Hawkeye a nahlásila rozhodčím, že si myslím, že jsme mimo barvu a že si ji jdu najít. Hledala jsem a hledala..... oči už jsem měla metr od hlavy.... barva nikde....kroužila jsem po lese.... až jsem se zoufale šourala k rozhodčím a ejhle - BARVA!!!! Nasadila jsem Hawkeye a za cca 20 metrů jsme byli u srnčího - moje radost byla obrovská, poprvé v životě mám se svým psem barvu za 4 - ale že to byly nervy!!!  V té chvíli jsem si pomyslela, že nás sice čekají ještě všechny ostatní disciplíny lesních zkoušek, ale že je mi to jedno, protože BARVU, tu mám za 4 :-)  Hawkey ale pracoval skvěle, sice nás čekala 3 ze slídění v lese ( dohledal kus, ale panu rozhodčímu se nelíbilo slídění) a další 3 z následování - jinak v samých 4 a nakonec nás ještě čekal rozstřel - marking - který Hawkey měl super do té chvíle, než jsem při jeho příchodu upustila vodítko - lekl se, zastavil se a 2 metry ode mě čekal s kusem v mordě co bude - nedočkal se ničeho, tak usoudil, že mi toho bažanta donese - no druhé místo na Lesních zkouškách není špatné a CACT byl náš tak jako tak :-)

Ve Svatováclavském poháru jsme se neumístili díky našemu vypadnutí z PZ, ale i tak mě potěšilo, že obávané Lesní zkoušky máme s titulem :-)

Moc děkuji za pomoc při výcviku barvy MVDr.Martině Jiráskové a Jardovi Machovi!!!!

Za foto děkuji panu Krutskému