Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  Novinky  »

 

Když jsem zjistila, že Retriever klub CZ pořádá v Manušicích klubové zkoušky měla jsem velkou radost - mít zkoušky 7 km od místa bydliště jsem ještě nikdy nezažila - a tak jsem je samozřejmě přihlásila pro Hawkeye.

V sobotu byly vypsané SZVP a v neděli PZ - nepřemýšlela jsem ani chvilku a přihlásila oboje - na co váhat, že? Ani jsem netušila, že ze součtu umístění na zkouškách těchto dvou dní  vzejde vítěz Poháru starostky města Česká Lípa.

V sobotu ráno jsem si mohla dokonce přispat a ještě být po 8 hodině na místě srazu.

U myslivny jsme si vylosovali čísla a pěšky se přesunuli spolu s dalšími 14 soupeři do honitby a zkoušky nám začaly. Vylosovali jsme si s Kokinkem číslo 3 - tedy uprostřed skupiny a začali jsme na dohledávce v rákosí a vodění - vše ve 4 - začalo to nadějně a přesun na další diciplínu. Velká voda - opět vše ve 4 a poslední stanoviště - slídění v rákosí a marking. Tady se mi trochu začal stahovat krk, marking nesnáším, Hawkey jej nedělá na 100% dle ZŘ - ale klaplo to a opět samé 4, slídění v rákosí v pochvalou od rozhodčího mě potěšilo. Poslední disciplína byla pro všechny společná - klid na stanovišti - chvíli jsem bojovala s myšlenkou, že půjdu "na jistotu" na řemeni, ale nakonec jsme šli na volno a opět žádný problém - čili konec SZVP a my v samých 4, včetně pomocných známek.

Po návratu do myslivny si všichni dali obídek a čekali jsme na výsledky. Rozhodčí vyhlásili rozstřel a naše číslo četli mezi těmi, kdo se ho budou účastnit. Takže nakonec jsme byli v roztřelu s další goldenou, flatkou a labradorem. Rozstřel byl vyhlášen už ráno na disciplínu handling dvou kachen na vodě.

Přesunuli jsme se všichni k rybníčku, rozhodčí vyhlásili způsob hodnocení a začalo se - já se ani nedívala na soupeře, soustředila jsem se jen na nás: po vhození kachen na zrcadlo zaznělo naše číslo a vyrazili jsme. Hawkey se díval na pravou kachnu, čili jsem oznámila že první bude pravá a poslala Hawkeyho dopředu - vzorně přinesl, odevzdal, k noze, obrátka doleva a opět jsme vyslala a ouha - Hawkey ji asi neviděl, nebo jsem ho špatně otočila, každopádně mi od nohy vyrazil nečekaně opět doprava - čili jsem ho musela zastavit a opravit směr - sice poslechl, ale už to byl povel navíc - dokončil opět způsobným odevzdáním..... no nic :-(

Naše soupeřka druhá z plemene goldenů ale udělala taky nečekanou chybu a přinesla jinou kachnu než pro kterou byla poslána - čili při hodnocení výsledků roztřelu vyhrál labrador, druhá flatka a třetí my s Hawkeyem a s titulem CACT :-)

 

V neděli jsem si opět mohla přispat a spolu s kamarádkou Evou Šípovou a její fenkou GR Bocou z Jiřího zahrady jsme vyrazili na PZ.

Opět losování před hájovnou my tentokrát číslo 6 (čili první ve skupině), bohužel Eva si vylosovala jinou skupinu a už se šlo zase do honitby. PZ jsme zahájili mým nenáviděným markingem - za 4 :-) - a pokračovalo se kachnou z hluboké vody za 4. Tím mi spadl kámen ze srdce a potom už se šlo na vlečky - obě bez problémů za 4, slídění s dohledávkou, které v trávě po ramena bylo opravdu těžké, ale my jsme opět získali pochvalu rozhodčího, vodění... a příval známek 4 - opět včetně všech pomocných - jakoby nevysychal.

V neděli byla s námi ve skupině i soupeřka ze sobotního rozstřelu - velmi šikovná goldenka Ruby - a asi se naši miláčci navzájem inspirovali, takže jsme i PZ opět ukončili dva goldeni v samých 4. Po vyhodnocení na myslivně byl vyhlášen rozstřel (rozstřelem byla disciplína marking!! ), kterého jsme se účastnili společně s goldenkou Ruby a černým labradorem. Rozstřel PZ dopadl tak, že nedělní PZ vyhrál labrador, druhá byla goldenka Ruby ( a její byl i titul CACT) my s Hawkeyem na 3.místě s titulem res.CACT (Hawkey považoval za nutné po uchopení bažanta se rozhlížet po střelci a ztratil drahocenné vteřiny). Překvapením nebyl konec, protože tím pádem byl součet našeho umístění z obou dní 6 a byl totožný jako součet umístění Ruby - taky 6 :-)

Čili, aby mohl být vyhlášen vítěz soutěže O pohár starostky města Česká Lípa, museli Hawkey a Ruby znovu do rozstřelu mezi sebou - Ruby šla první, bohužel vzala bažanta tak nešťastně, že jí letka zakryla oči a ona neviděla na cestu. Hawkey sice zase maličko zaváhal, ale každopádně i tak byl tentokrát rychlejší a stal se vítězem poháru starostky.

Mám radost z vítězství a nádherného poháru s věnováním od naší starostky ( docela ji pobavilo, když zjistila, že trofej "zůstává doma"), ale úplně největší radost mi udělal Hawkey a jeho nádherná a bezchybná práce, celé dva dny ho to opravdu bavilo, makal jako ďábel, stále veselý i když byl unavený, byly to jeho první dvoudenní zkoušky v životě - moc díky můj Kokinko!!!!!!!!

A abych nezapomněla - kamarádka Evča s Bocou PZ dokončily a tak má Boca už jen krůček ke splnění titulu CZ CH - Evi, gratuluju a moc vám to přeju!!!!

 

Za foto moc děkuji Tereze Poláčkové