Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  Novinky  »

 

Na WT jsme nebyli už hezky dlouho a tak jsem se rozhodla, že oba naše psy přihlásím do Jalovce, kde byli rozhodčími Michaela Tomcová a Wolfgang Harrer - důvod byl jednoduchý, myslela jsem si, že v Jalovci je voda a mělo být velké teplo, které Greeny nemá v práci rád a termínově vycházely tyto WT stejně jako Milovice, kde vím, že voda není. Ještě před odjezdem se vše zkomplikovalo Hawkyho hot-spotem, který se stále nechce vyhojit, ale nakonec jsme v pátek vyrazili s tím, že uvidíme jak to bude vypadat a v případě, že voda bude, s Hawkeyem nenastoupím a nebo půjdu mimo soutěž a vodu vynechám.

V pátek navečer jsme se ubytovali v rekreačním zařízení Jalovec nedaleko Třebíče a zjistili jsme, že tam mám spoustu kamarádů - večer byl super.

Ráno se sice o to hůře vstávalo, ale bylo to bezva :-)

Sobota byla dopoledne ve znamení třídy E a odpoledne byla třída L. Když jsem zjistila, že voda nebude, protože jediný rybník v blízkosti je soukromý, Hawkey nastoupil na svoje první WT v životě. Vedl si skvěle, bylo sice vidět, že si není úplně jistý jako v tréninku, ale byl statečný a vedl si opravdu dobře. Kdybych mu vlastní chybou nezkazila jednu disciplínu a včas mu pomohla, mohlo být výsledné hodnocení lepší, ale i tak:

BLACK HAWK FLORES VITAE - WT třída E - 1.místo, 88 bodů ze 100 a hodnocení velmi dobrý

 

V neděli byl mým želízkem v ohni Greeny, který byl už ve 3 letech připravený  jít do třídy M, ovšem příchodem Hawkeyho se jeho pracovní nadšení vytratilo a návrat trval opravdu dlouho a tak ve svých 5 letech nastoupil na start WT třída M.

Musím říci, že to bylo náročné, disciplína, která se mi zdála při vysvětlování těžká nakonec vůbec těžká nebyla a ta která se zkraje zdála jednoduchá se ukázala skoro osudová - no nakonec jsme to dali!!!!! Greeny osvěžovaný poléváním vody z pet lahve pracoval dobře, vždy se nechal navést tam kde měl být - pravda, na více povelů, než by bylo žádoucí - na posledním disciplíně walk - upu už vypadal, že pro poslední marking do kopce nedoběhne ,ale dal to:

EVERGREEN VETCARE BOHEMIA - WT třída M - 4.místo, 71 bodů ze 100 a hodnocení dobrý

Greeňáku byl jsi skvělý!!!

Chtěla bych moc, úplně nejvíc poděkovat Míše Tomcové za to, že nás na všechny zkoušky připravuje a moc si vážím jejích rad. Když stihnu zapojit při zkouškách mozek a uplatním je - jsou k nezaplacení - Míšo, děkuji....

Moc děkuji i všem, kteří s námi sdíleli tento víkend, počasí bylo krásné, atmosfera taktéž, nálada skvělá a přející - co dodat....

Za přiložené video děkuji MUDr. Daně Slabé

Hawkey: mrtvé myšky v posečené trávě byly velké lákadlo.....

 

Greeny (cca od 3 minuty): dal do toho poslední síly .....