Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  Novinky  »

 

Na první working testy pořádaných Retriever sportem v Rakovníku jsem se moc těšila. Tak nějak jsem měla pocit, že přes zimu jsme dost cvičili, oba psi měli v tréninku celkem vyrovnané výsledky a tak jsem výměnou za oželenou výstavu v Berlíně ( díky oholenému bříšku Hawkeye) přihlásila oba psy na WT:

Hawkey - první start ve třídě L a první disciplína - double marking - krátký do vody v rybníčku a delší na louku přes příkop v úhlu cca 45° - první donesený měl být ten delší - Hawkey usoudil, že přesně ví, kam má jít a nenechal se navést na správný aport, čili záměna a nula hned na kraji :-)  zbytek WT došel tak nějak v průměru - nicméně už jen tréninkově :-)

Greeny - druhý start ve třídě M - ráno mi nervy celkem pracovaly, ještě jsem si říkala, že snad nevypadnu s oběma psy během jednoho víkendu - no, ještě do poslední disciplíny to vypadalo, že ne...... ovšem přišel walk-up, zadní marking na který jsem nestihla Greena otočit a ani já jsem přesně nevěděla kam aport padnul, protože jsem zaujatě sledovala jak pes nesleduje..... no nula se dala čekat a během této úlohy jsme vyfasovali ještě jednu - za nepřinesený poloblind, kdy jsem rezignovala nejen já, ale i pes....

Úvaha o tom, jestli je lepší vypadnout na první a nebo poslední disciplíně se mi nepovedla vyřešit, takže bude asi nejlepší se soustředit na to, nedělat chyby, které mi Míša Tomcová jako naše výcvikářka - a na těchto WT jako jedna z rozhodčích - na místě dost ostře vytkla.

Tak třeba příště se zadaří lépe :-)

Každopádně to byl příjemný víkend, počasí nádherné, večer příjemné posezení, ráno plné napjatého očekávání, které nepřišlo :-) - no někdy se to tak stane, doufám, že to letos nebude pravidlem.

Gratuluju našim soupeřům, kterým se podařilo tyto WT dokončit!


Green: blind a marking v lese