Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  Novinky  »

 


Po více jak měsíci jsme s Hawkeyem nastoupili na další zkoušky, tentokrát Zkoušky přinášení retrieverů ZPR, které jsou jedny z vyšších zkoušek, ze kterých musí být alespoň jeden titul při přiznání Českého šampiona práce.

Když jsme zvítězili v Poháru starostky, tak jsem si říkala, že mám hóóóódně času na cvičení, takže Hawkey napřed dostal oddech a výcvikovou pauzu, potom bylo vedro, potom nebyl čas a následně zase chuť, takže na cvičení došlo zhruba 2x a ZPR byly před námi. Neměla jsem z toho úplně dobrý pocit, když na tyto zkoušky nastupoval Greeny věnovala jsem výcviku daleko více úsilí. 

No nicméně zkoušky byly přihlášeny, zaplaceny a my se tedy v sobotu ráno vydali na cestu směr Borotín okr.Tábor. Na místě srazu nás přivítal útulný penzion Na Rynku a spousta starých známých. Po rozlosování - my s Hawkeyem los číslo 19 - jsme se vydali do honitby. Pro naši skupinu byl určen jako první les a jako úplně první disciplína odložení..... no a hned jsme vyfasovali první 3 - Hawkey byl bez uvázání, ale zvedl se a kousek popošel - když jsem přicházela zpět s rozhodčím na stanoviště a viděla, jak Hawkey stojí cca půl metru od místa kde byl odložený a radostně vrtí ocáskem, málem mě ranilo, už jsem čekala, že se ke mě rozeběhne a jsme venku na první disciplíně - naštěstí vydržel stát a vrtět do chvíle, než jsem k němu dorazila - takže za 3. Tady musím poznamenat, že v naší skupině na této dosciplíně padla pouze jedna čtyřka, dvě jedničky a dvě trojky. Další skupiny už problém neměly, protože psi už měli nějakou disciplínu za sebou. Následovala vlečka v lese za 4, vodění za 4, čtverec za 4 s tím, že na čtverci jsme dostali malou 3 za poslušnost a ovladatelnost - ale nekomentuji, rozhodčí má vždycky pravdu :-)

Následovala voda - marking za 4, dohledávka v rákosí za 4, kachna z hluboké za 4, handling dvou kachen za 4, ale s chybou při přinášení, která nám už snížila známku z přinášení na průměrnou 3.

Tím byla ukončena sobota a na neděli nám zůstalo pole a poslední společná disciplína - klid na stanovišti.

V neděli jsme začínali vlečkou pernaté - za 4, handlingem na dva kusy za 4, ale moc povelů nám snížilo poslušnost a ovladatelnost na 3. Poslední disciplínu klid na stanovišti jsem s chladnou hlavou kalkulovala na jistotu: věděla jsem, že na vítěze bodově nemáme, ale zároveň jsme mimo vítěze poslední golden v první ceně - takže nebylo proč riskovat a Hawkleye jsem nechala uvázaného - takže za 3.

 

Výsledkem je že Black Hawk Flores Vitae - ZPR - 1.cena  res.CACT, za vítězkou CACT, která už má přiznaného šampiona práce, takže velký titul můžeme použít pro přiznání našeho šampiona práce - bohužel až za rok - všechny CACTy máme z roku 2014 :-) Musím říci, že Hawkey pracoval s úžasným nasazením, v sobotu odpoledne už byl tak unavený, že i ležel v autě při cestě z honitby ( málokdy v autě leží) a na pokoji penzionu večer spal jako zabitý. Hawkey, jsem Ti moc vděčná za to, jak se dokážeš přemoci a zabojovat!!!!!

Moc děkuji pořadatelům, hlavně Blance Novotné na jejíž zkoušky moc ráda chodím, má vše perfektně zorganizované a zajištěné.

Děkuji za pomoc s přípravou Hawkeye Míše Tomcové a Martině Jiráskové.

Děkuji i všem startujícím za super atmosféru - nikdo nedělal dusno, bylo to velmi příjemné. A gratuluji všem, kterým se podařilo dokončit - nebylo to vůbec lehké.

Za foto děkuji Blance Novotné.