Evergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare BohemiaEvergreen Vetcare Bohemia
Úvod  »  O nás  »

O nás

 

Když jsme uvažovali o pořízení prvního psa tak naše přání bylo velkého a snadno cvičitelného psa u kterého nebude nebezpečí, že by v případě nezvládnutí výchovy napadal své okolí. Volba padla na zlatého retrievera i proto, že podle odborné literatury to vypadalo, že štěňata se rodí už vycvičená a zbytek zvládne hravě i naprostý laik při odpolední kávě:-)   Při zvažování zda pes či fena zvítězil pes, protože pes přece nehárá ( tenkrát jsme nějak podcenili možnost, že v okolí vždy hárá nějaká fena a psovi to nebude lhostejné) no a další kriterium či s PP a nebo bez PP jsme měli předem vyřešeno - jedině s PP, abychom věděli co nám ze štěňátka vyroste.

Vyzbrojeni teoretickými znalostmi jsme se vypravili pro Caseyho a už první měsíce bylo jasné, že všechno je jinak: štěňátko je sice roztomilé, ale opravdu se nenarodilo s naprogramovaným přivoláním. Naštěstí jsme začali navštěvovat kynologické cvičiště sice ne se zaměřením na retrievery, ale taje výcviku a výchovy psa nás tam naučili. Časem bylo zřejmé, že Casey pro svůj zdravotní handicap bude muset mít mírnější pohybový režim a přestože exteriérově vypadal skvěle, v pohybu bylo jasné, že ani výstavy nebudou to pravé pro něho. Začali jsme cvičit Obedience, kde fyzické zatížení jeho nemocných končetin nebylo nijak přehnané a tato činnost ho i baví.

A protože se nám soužití s goldenem velmi líbilo tak v rámci úvahy, že goldenů není nikdy dost jsme si přivezli Greena. S ním už to bylo snadné, věděli jsme co nás čeká a po zjištění, že je úplně zdravý jsme se s ním naplno začali věnovat working testům a loveckým zkouškám. Greeny už je šampionem práce a já musím říci, že mě hodně baví jeho výcvik a to především díky skvělé partě lidí se kterými chodíme cvičit a Míše Tomcové, která náš výcvik od štěněte vede. 

Greenova slibná pracovní kariéra nás naladila na nápad pořidit ještě dalšího pejska z chov. stanice kde mají výstavní linie psů a proto, když se narodila štěňátka Afroditě Flores Vitae a už před jejich narozením jsme byli v kontaku s Verčou a Evou Hubíkovými, tak po návštěvě u nich v době, kdy štěňata měla 6 týdnů to ani nemohlo dopadnout jinak - po 14 dnech jsme odváželi pejska s červeným obojkem, který by měl být slibný jak výstavně - což již nyní potvrzuje -  tak podle jeho povahy - by mohl být i výborným pracovním psem, na tom usilovně pracujeme. Jmenuje se Black Hawk Flores Vitae. Od září 2011 bydlí s námi a sledovat soužití našich tří retrieverů se nám zdá lepší, než sledovat některé televizní pořady :-)